Videopasja

Filmy narciarskie i rowerowe. Sudety Zachodnie, Kotlina Jeleniogórska, Polska – krajobrazy. W maju 2018 roku kanał na YouTube został przebudowany i zaktualizowany (istnieje od 2007 roku). Wszystkie ujęcia filmowe (samodzielnie wykonuję również montaż) są mojego autorstwa. Zobacz

O mnie – praca i podróże

Video na potrzeby blogów o Aesculapie i wyprawach rowerowych. Zapraszam do oglądania mojego fimu ukazującego w skrócie moje pasje.


Jeżdżę więc Jestem

Jeżdżę więc Jestem to niezależna witryna (a właściwie blok blogów) poświęcona Szkole Narciarskiej Aesculap i Łysej Górze. Prowadzę ją z pasji, chcę dzielić się z Wami wiedzą o jednej z najstarszych szkół narciarskich w Polsce (rok założenia 1970). Znajdziecie tu pełną historię Szkoły i Łysej Góry, opis działalności, relacje z wszelkich wydarzeń, jakie zaszły na przestrzeni dziejów stowarzyszenia Aesculap od początku istnienia aż do dnia dzisiejszego. W latach 2000 – 2014 prowadziłem oficjalny serwis internetowy tej szkoły. Redagowałem go, pisałem artykuły i wykonywałem grafiki oraz samodzielnie wykonałem projekt w języku HTML. Przydały się także umiejętności fotograficzne oraz filmowe (stale rozwijane), które wykorzystywałem w swojej pracy. Serwis, mimo swojego regionalnego charakteru, zdobył dużą popularność wśród internautów. W 2014 roku zbudowałem zupełnie nową witrynę poświęconą Szkole Narciarskiej Aesculap. Zobacz

Bardzo ważną częścią mojego internetowego dorobku (promocji Aesculapa i Łysej Góry) są filmy i zdjęcia. Wykonałem wiele relacji, rejestrowałem wydarzenia związane z działalnością szkoły. Chodziłem z kamerą na wycieczki górskie, filmowałem narciarskie popisy uczestników na Łysej Górze. Utrwalałem na taśmie filmowej jazdę synchroniczną instruktorów i slalomy zawodników. Powstały filmy ukazujące codzienną pracę szkoleniową Szkoły i Klubu. W 2010 roku uwieczniłem ważne chwile w życiu naszej społeczności – obchody 40-lecia Szkoły Narciarskiej Aesculap (nagrałem serię video). Każdego roku filmowałem rozpoczęcia i zakończenia sezonu.

Realizowałem także komunikaty i raporty śniegowe Mikrostacji Sportów Zimowych i Letnich Łysa Góra – Dziwiszów – Chrośnica. Przebywając codziennie na szczycie, miałem możliwość wykonywania porannych relacji filmowych o stanie nartostrad. Cieszyły się one bardzo dużą oglądalnością. Przeciętny filmik oglądało tysiąc – półtora tysiąca internautów. A ilość wizyt na stronie niejednokrotnie sięgała czterech tysięcy dziennie. Wiele lat poświęciłem na fotografowanie Jeleniej Góry i Kotliny Jeleniogórskiej. W galerii można zobaczyć zestaw wybranych zdjęć mojego miasta i okolic. Robię również zdjęcia sportowe (narciarskie i kolarskie). Na niniejszej witrynie dostępne są propozycje tras rowerowych w Górach Kaczawskich. Na kilku podstronach umieściłem mapy i opisy dróg (krótszych lub dłuższych), które prowadzą na Łysą Górę. Ale to tylko drobna część materiałów o tematyce rowerowej. Bowiem ich zdecydowana większość znajduje się na mojej autorskiej witrynie poświęconej podróżom rowerowym (a jednocześnie fotografii dokumentalnej i artystycznej).

Motto strony

12 stycznia 2018 nadałem nowy tytuł swojemu blogowi. A mianowicie: „Jeżdżę więc jestem”. To jednocześnie motto, które towarzyszy przez całe lata mi i moim wychowankom. Mój tata mawiał często: „żeby jeździć trzeba jeździć”. W sumie te dwa powiedzenia sprowadzają się do jednego. Wysoki poziom jazdy na nartach można utrzymać tylko wtedy, kiedy regularnie, z pasją uprawia się narciarstwo; a raczej nieustannie doskonali się w narciarstwie. Narciarz, który z jakichś powodów przestaje jeździć „umiera” w sensie podtrzymywania zdolności do uprawiania narciarstwa jako hobby czy inaczej – zawodu. Instruktor po otrzymaniu pierwszego patentu zdaje egzaminy przez cale życie. Wykładowca co roku; instruktor co trzy lata.
SITN organizuje te obligatoryjne szkolenia w trosce o poziom kadry. Niezależnie od tego każdy z nas doskonali się indywidualnie. ABY BYĆ DOBRYM NARCIARZEM! Bo chce pokazać piękną skuteczną jazdę swoim uczniom. Dopóki to robi, dopóki dba o poprawność wykonywanych ewolucji, poprawność ruchów, perfekcję wykonywania zadań, dopóty „będzie w obiegu”. JEŻDŻĘ WIĘC JESTEM. Jeśli nie jeżdżę – nie ma mnie; narciarski aut!

Blok blogów

W czasie wieloletniej współpracy ze Szkołą Narciarską Aesculap założyłem jeszcze inne blogi poświęcone narciarstwu, kolarstwu górskiemu, koniom i jeździe konnej. Znajdziesz tam wiele wiadomości archiwalnych o naszym stowarzyszeniu i jego działalności. Setki filmów i tysiące zdjęć. Jednym z ciekawszych jest blog o kursokonferencjach instruktorów wykładowców SITN-PZN.

Blog główny: Eskulap.Name | Pozostałe: Newsy | Artykuły | Galeria F | Łysa Góra | Jazda konna | Łysogórki MTB | Trasy rowerowe – mapy i zdjęcia | Alpy – polscy instruktorzy w akcji

Galeria F to po prostu najzwyklejszy fotoblog na którym umieszczam swoje najnowsze i najlepsze zdjęcia Sudetów Zachodnich, Kotliny Jeleniogórskiej i Jeleniej Góry miasta, w którym mieszkam. Bez opisów. Obrazki mówią same za siebie. Galeria F uzupełnia niejako moją autorską stronę „Wędrówki z aparatem w plecaku”. Zobacz