Wczoraj byłem w Karpaczu. Środek lokomocji – jak zwykle rower! Oto opis trasy i ślad GPS. Polecam ją rowerzystom o zacięciu sportowym. Do przejechania odcinki naprawdę strome!. Aby ułatwić sobie zadanie można jednak czasem zejść z roweru. Tak i ja uczyniłem pod Wangiem :). Zaletą tej trasy jest praktycznie brak kontaktów z wszechobecnymi samochodami. Jechałem rowerem górskim, bo niektóre odcinki przebiegają przez las i drogami szutrowymi bądź kamienistymi.

Opis: Wyjeżdżamy z Jeleniej Góry i kierujemy się ścieżką rowerową biegnącą wzdłuż Obwodnicy Północnej do Maciejowej, a dalej (po przecięciu ruchliwej drogi ) przez lasek do Dąbrowicy. Następnie do Wojanowa i Bobrowa. Dalej przez las – u stóp Sokolików do Karpnik, Bukowca i początku Kowar. Po raz kolejny przecinamy ruchliwą szosę (Jelenia Góra – Kamienna Góra) i przez Ciszycę jedziemy poprzez pola do Miłkowa. Stamtąd leśną drogą do Karpacza. Uwaga stromy podjazd!

W samym Karpaczu również jedziemy stromą wąską asfaltówką (czasem gładką kostką). Tak to wygląda aż do Karpacza Górnego. W mojej ocenie trasa trudna. Jednak omijamy centrum Karpacza, co jest zaletą w przypadku jazdy o charakterze sportowym.

Powrót do Jeleniej Góry przez Sosnówkę i Staniszów.

Jelenia Góra – Dąbrowica – Wojanów – Bobrów – Karpniki – Krogulec – Bukowiec – Kowary – Ciszyca – Miłków – Karpacz – Karpacz Górny – Sosnówka – Staniszów – Jelenia Góra.

Podziel się
Share on Facebook4Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Tumblr0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *