21 sierpnia 2015 roku wybrałem się rowerem do Lubomierza, malowniczo położonego na Pogórzu Izerskim. Jest to jedno z najmniejszych i najstarszych miast w województwie dolnośląskim, z zachowanym średniowiecznym układem urbanistycznym (prawa miejskie posiada od 1291). Miasteczko jest znane z tego, że nakręcono w nim sławną komedię filmową Sami Swoi, a w sierpniu każdego roku organizuje się tutaj Festiwal Filmów Komediowych. Trening połączyłem z półgodzinną sesją fotograficzną. Na zdjęciach – kamieniczki z podcieniami, kolumna św. Maternusa, Muzeum Kargula i Pawlaka, widoki ogólne.

Trasa: Jelenia Góra – Pasiecznik – Pławna Dolna – Pławna Górna Lubomierz – Pławna – Wleń – Jeżów Sudecki – Jelenia Góra (72 km).

Podziel się
Share on Facebook8Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Tumblr0

2 thoughts on “Wycieczka do Lubomierza”

  1. Ilekroć jadę przez Lubomierz zadziwia mnie, jak bardzo czas tam się zatrzymał. W centrum od wielu lat straszy ta sama ruina. Ciekawe, jak Ci się podobała Pławna;)

    1. „Czas się tam zatrzymał”. Właśnie dlatego tak lubię to miasteczko. Pławną również, bo jest niezwykle pięknie położona. Chyba jedna z najdłuższych wsi w okolicy. Z pięknymi chałupami szachulcowymi, z kościołem na wzgórzu. No i ta ścieżka rowerowa do Lwówka… Bardzo…

Comments are closed.