19.08.2012. Po raz kolejny wybrałem się w okolice Paulinum aby obserwować (i oczywiście fotografować) największy w naszym regionie wyścig w kolarstwie górskim – Jelenia Góra Trophy – Maja Włoszczowska MTB Race. Do Jeleniej Góry zjechała plejada bardzo dobrych zawodników z różnych krajów Europy, takich jak: Francja, Belgia, Szwecja, Izrael, Czechy, Słowacja, Rosja, Węgry. I oczywiście czołówka polskich zawodników. W kategorii elita na podium stanęli (i zajęli kolejno miejsca): 1. Matous Ulman (Czechy); 2. Michal Lami (Słowacja); 3. Emil Lindgren (Szwecja). Najlepszy Polak Piotr Brzózka zajął 4-e miejsce. Wśród kobiet najlepiej pojechały: 1. Aleksandra Dawidowicz (Polska); 2. Cecile Ravanel (Francja); 3. Anna Szafraniec (Polska). Komplet wyników na stronie Lang Team.

Kibice mieli okazję spotkać się za Mają Włoszczowską (i zdobyć jej autograf). Nasza najlepsza zawodniczka jest jak wszyscy wiemy na jakiś czas wyłączona ze startów z powodu kontuzji (zdjęcia w galerii). Podczas zawodów pokazał się również Czesław Lang, który także otwierał Paradę Rowerów i jednocześnie w niej uczestniczył.

Zawody rozgrywane były przy pięknej pogodzie. Jednak panujący upał mocno doskwierał wszystkim. Było sucho. Wszechobecny pył wciskał się w oczy, utrudniał oddychanie. Ale za to wraz ze słońcem tworzył wspaniały, tajemniczy klimat. Bajkowo piękne promienie słoneczne były świetnie widoczne na tumanach kurzu. Kierując obiektyw pod słońce uzyskałem niesamowite efekty świetlne. Warto obejrzeć galerię usytuowaną poniżej.

Zdjęcia te oddają atmosferę wielkiego wyścigu, urok i trudności fantastycznej trasy na Paulinum, znajdującym się o rzut beretem od centrum naszego miasta. Jednak nawet wysoki poziom zawodów i nazwiska znakomitych bikerów polskich i zagranicznych nie przyciągnęły niestety tłumów kibiców. No, mógłbym tak to określić – było trochę ludzi… Owszem… Przez metę przejechało wielu uczestników Parady Rowerów, ale nikła ich część została i oglądała dekorację najlepszych zawodników. Pewnie to przez ten upał.

W moim odczuciu impreza ta rozwija się. Najlepiej świadczy o tym poziom sportowy zawodów. Zapoznając się z wywiadami na stronie Lang Team, wyczytałem że zawodnicy chwalą sobie ten start i są zadowoleni z organizacji. Mam nadzieję, że w przyszłym roku Jeleniogórzanie tłumnie przybędą obserwować kolarzy na trasie Paulinum.

114 zdjęć. Na kilku zdjęciach na wstępie galerii widoczna jest Maja Włoszczowska. Następnie wybór obrazków z trasy na Paulinum – między innymi uchwycony upadek jednego z bikerów, migawki ze startu… W środkowej części – niewielka porcja zdjęć z Parady Rowerów. Po tym znowu wiele fotek z trasy i dekoracji zawodników.

Podziel się
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Tumblr0