Kiedy wyjeżdżałem z Jeleniej Góry lało jak z cebra. Nie chciało mi się moknąć na początku urlopu. Postanowiłem przebyć pierwszy odcinek drogi pociągiem. Pojechałem  do Zielonej Góry, a stamtąd rowerem na Wolin, a dalej wzdłuż wybrzeża do Gdańska. W małej wiosce Zakrzewo pod Darłowie zrobiłem przerwę w podróży. Rozbiłem namiot, zostawiłem sakwy i popłynąłem zwiedzać Bornholm.  Następnego dnia pojechałem w kierunku Słupska i Gdyni. Po drodze zwiedziłem Krainę w Kratę – Oddział Etnografii Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku w miejscowości Swołowo.   W Trójmieście zatrzymałem się kilka dni. Obowiązkowy spacer Długą w Gdańsku. Wtopiłem się w tłum turystów idących tą najpiękniejszą ulicą miasta. Rzut oka na Złotą Bramę, Dwór Artusa, Fontannę Neptuna… Nie sposób wyliczyć wszystkich zabytków w tak krótkim filmie. W cieniu kamieniczek – artyści, sprzedawcy przedstawiają obrazy i rękodzieła.

Aktorzy robią przedstawienia w plenerze. Uliczni muzykanci grają, jak tylko potrafią najlepiej… Jest kolorowo, gwarno ale spokojnie. Mam wrażenie, że ludzie zauroczeni tym miejscem, są bardziej przyjaźni jeszcze; wszyscy uśmiechają się pogodnie… Popatrzmy na Gdańsk… Chwila w muzeum – wystawa: Magia Średniowiecza ukazująca jak żyli dawniej mieszkańcy Gdańska. A w ciągu następnych dni jeszcze – piękny Sopot, Gdynia, Hel… Oj, zostałbym tam dłużej. Jednak kiedyś trzeba wrócić do domu…

Trasa: Jelenia Góra – Zielona Góra – Międzyzdroje – Wisełka – Pogorzelica – Kołobrzeg – Darłowo – Darłówko – Bornholm – Darłowo – Słupsk – Gdańsk – Poznań – Jelenia Góra.

Zdjęcia

Pomorze 2009 – galeria 1
Pomorze 2009 – galeria 2
Bornholm 2009 – galeria

Film

Podziel się
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Tumblr0

One thought on “Pomorze i Bornholm”

  1. Panie Michale, zycze udanej podrozy I bardzo prosze o kontakt 757524527.
    Pozdrowienia.
    Wojtek

Comments are closed.