8 i 9 września 2007 zorganizowano w ramach Września Jeleniogórskiego, ciekawą i bardzo widowiskową imprezą historyczną – Jarmark Średniowieczny, między innymi z paradą konną, pokazami walk rycerskich, koncertami dawnej muzyki, prezentacją historycznej broni, instrumentów i strojów… Rynek wypełniony był po brzegi przez mieszkańców naszego miasta… Tych, którzy się specjalnie wybrali tutaj, aby obejrzec pokazy, a także przypadkowych przechodniów… Turystów… Tłum różnojęzyczny… Palca nie było gdzie wcisnąć. I oto chodzi… Teatr ulicy… Spektakl średniowieczny. Ludzie, konie, osły, broń… Kusznicy, kowale, rycerze, giermkowie, panny, wojownicy. Wyroby, kulinaria, ozdoby. Różności z innej epoki. Warto było połazić wokół ratusza i nasycić oczy tym dobrem wszelakim. Zgiełk i gwar.

Konie były piękne – ubrane w kolorowe kropierze. Jeźdźcy – zakuci w zbroje, jakby zrośnięci z koniem, jechali galopem, trzymając kopie w ręku. Wysadzeni z siodła, dalszą część walki prowadzili na miecze lub topory, już na ziemi… Nie oszczędzali się, świetnie wyszkoleni, silni, sprawni… Z zapartym tchem obserwowaliśmy turniej, zauroczeni realizmem scen. Na chwilę przenieśliśmy się wszyscy w czasie – uczestnicy walk, widzowie, fotografowie. Warto było…

Poniżej obszerny fotoreportaż – pokaz slajdów. Kliknij pierwszą miniaturkę, a następnie „Start Slideshow”. Lub klikaj na poszczególne obrazki wybiórczo… Muzykę zawsze możesz wyłączyć :).

Podziel się
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Tumblr0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *